Zajęcia Mindcloud

Zajęcia prowadzone razem z firmą Mindcloud, wprowadzające w świat programowania w wirtualnym świecie Minecraft gdzie jedynym ograniczeniem tworzenia jest tylko wyobraźnia. Są to kursy wprowadzające umiejętności niezbędne w nauce programowania: myślenie algorytmiczne (rozpoznawanie wzorców, praca z informacją, szukanie rozwiązań krok po kroku), zagadki logiczne, zadania z matematyki, nauka podstaw gry Minecraft. Zajęcia podzielone są na rózne grupy wiekowe, specjalnie dostosowane do poziomu umiejętności uczestników:Zajęcia wprowadzające do programowania:


  • Wstęp do programowania (6-7/8 lat) - Kursy wprowadzające umiejętności niezbędne w nauce programowania: myślenie algorytmiczne (rozpoznawanie wzorców, praca z informacją, szukanie rozwiązań krok po kroku), zagadki logiczne, zadania z matematyki, nauka podstaw gry Minecraft.

  • Nauka programowania (8-11 lat) - Zapoznanie z podstawowymi pojęciami z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna. Tworzenie kodów w języku blokowym oraz tekstowym LUA. Praca na narzędziach rozszerzających możliwości gry Minecraft.


Harmonogram spotkań w roku szkolnym 2018/2019