Robot - jest mechanicznym urządzeniem wykonującym automatycznie określone zadania. Zachowanie robota może być sterowane bezpośrednio poprzez człowieka albo wprowadzony wcześniej program.

Na warsztatach z robotyki Dzieci właśnie poznają świat robotów, konstruują je oraz "ożywiają" przy pomocy napisanych przez siebie programów.

Warsztaty z robotyki to zajęcia dla dzieci których zadaniem jest połączenie informatyki, budowania robotów ze świetną zabawą.

Podczas takich warsztatów dzieci rozwijają umiejętności informatyczne oraz techniczne, kształcą twórcze myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną dzięki czemu łatwiej im zrozumieć świat przedmiotów ścisłych takich jak fizyka i matematyka.

Do kogo skierowane są zajęcia

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży (dziewczynki i chłopcy) w wieku od 8 lat (przedział wiekowy to 8 - 16 lat)

Jak wyglądają zajęcia

Warsztaty prowadzone są w grupach 8 osobowych. Grupy te podzielone są na dwu osobowe zespoły. Zespoły te mają do dyspozycji stanowiska wyposażone w Zestaw Edukacyjny Lego Mindstorms oraz komputer przenośny. Praca w zespole ma obecnie kluczowe znaczenie we współczesnym środowisku pracy, natomiast wyzwania w zawodach z Robotyki są idealne do rozwiązywania problemów przez grupę.

Na zajęciach po etapie wprowadzającym do misji zespoły rozpoczynają wspólne budowanie robota a następnie zaprogramowanie go w celu wykonania zadania i zakończenia misji.

Podczas zajęć wykorzystywane są materiały przygotowane przez inżynierów i naukowców z Uniwersytetu Carnegie Mellon oraz własnych zasobów. Uczniowie mają do dyspozycji Quizy oraz ćwiczenia, na podstawie których będzie można ocenić realizację celów.

Program - są to instrukcje zapisane w jakimś języku programowania, interpretowane następnie przez maszynę na kod dla niej zrozumiały.